Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kouzelník bílého lotosu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, kde panoval král. Ten měl krásnou dceru, princeznu, kterou si chtěl každý ženich vzít za ženu. Avšak princezna byla stále smutná a cítila, že v životě chybí něco důležitého. To se změnilo, když se setkala s kouzelníkem bílého lotosu. Jeho kouzla rozproudila pramen života v princeznině srdci a spolu se vydali na dobrodružnou cestu, která změnila princeznin život navždy.
H2: Kouzelník bílého lotosu: Pohádka o cestě k návratu ztraceného království

H3: Úvod

Byla jednou jedna země, kde vládlo království plné krásy a hojnosti. Lidé ve městech byli šťastní a prosperovali. Král všechno spravoval s velkou pečlivostí a láskou k jeho zemi. Avšak jednoho dne, vnikli do jeho království hrozní nepřátelé a začali ho ničit. Válka vedla k zničení země, ztrátě majetku a smrti mnoha nevinných obyvatel.

H3: Hledání Kouzelníka bílého lotosu

Když válka skončila, král se rozhodl najít pomoc v kouzelném království. Tuto zemi chrání Kouzelník bílého lotosu, magická bytost s mocí navracet život a prospěch kdykoliv a kdekoliv. Lidé říkají, že aby mohli dostat se do Kouzelníkovy země, musí král nastoupit na velkou cestu, která je plná překážek.

H3: První překážka: Zkamenělí jezdci

První věc, na jakou králi musí narazit, jsou Zkamenělí jezdci. Tito zlověstní jezdci se zdají být nezničitelní a vládnou oblasti, kterou král musí projít. Ale král si pamatoval slova starého kouzelníka, který mu řekl, že „všechny věci mají slabiny“. Král se tedy rozhodl najít skulinu v obraně Zkamenělých jezdců a našel ji. Král našel jedinou cestu okolo této oblasti a nakonec se dostal do Kouzelníkovy země.

H3: Druhá překážka: Vodní město

Druhá překážka byla více než těžká. Jakmile král odložil první překážku, narazil na území, kde řeky a jezera se podle kouzelníka poznaly na své obrovské síle a zákeřnosti. Král se musel dostat přes řeku a obejít město, které se rozprostíralo na břehu. Dostat se přes řeku bylo těžké, ale nakonec se mu podařilo se dostat do města a najít Kouzelníkovu zemi.

H3: Kouzelník bílého lotosu a jeho moc

Kouzelník bílého lotosu byl králův cíl a nakonec to bylo, co našel. Kouzelník mu řekl, že neexistuje žádné kouzlo nebo moc, ale síla dobrých lidí, kteří pracují společně. Síla tohoto krále byla zakořeněna v jeho lidech a nyní se musí vrátit zpět, aby mohl pokračovat v péči o své království.

H3: Návrat a nové začátky

Král se vrátil zpět do své země s novým pocitem naděje a optimismu. S vědomím, že síla jeho lidí může přemoci každou překážku, se rozhodl zapojit celé království do obnovy své země. Stavěly se nové domy, osídlily se nové oblasti a obyvatelé začali pracovat společně na předělání země na lepší místo k životu.

H2: Závěr

Takové byly dobrodružství krále a jeho cesty k návratu ztraceného království díky Kouzelníkovi bílého lotosu. Příběh ukazuje, že život nemusí být snadný a že se musíme často vypořádávat s překážkami a nevítanými událostmi. Avšak s pomocí silných lidí, kteří pracují společně, může být překonáno cokoli.

Ponaučení z pohádky pro děti

Kouzelník bílého lotosu je pohádka o cestě k návratu ztraceného království. Králév zemi napadli nepřátelé a válka způsobila zničení země, ztrátu majetku a mnoho smrtí. Král se rozhodl najít pomoc v kouzelném království chráněném Kouzelníkem bílého lotosu, magickou bytostí schopnou navracet život kdykoliv a kdekoliv. Král se setkal s různými překážkami, jako například Zkamenělí jezdci a těžké řeky a města. Nakonec se mu podařilo najít Kouzelníka bílého lotosu, který mu poradil, že síla dobrých lidí pracujících společně je největší kouzlo. Král se vrátil zpět se svým lidem a s novým pocitem naděje a optimismu. Společně pracovali na obnově své země a přemohli každou překážku. Pohádka ukazuje, že život může být těžký, ale s pomocí silných lidí můžeme překonat cokoli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka