Krátké české pohádky před spaním pro děti

Holubí Nevěsta

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v krásné zemi, žila krásná dívka jménem Holubí Nevěsta. Její krása byla natolik jedinečná, že si ji všichni, kdo jí potkali, zamilovali. Své jméno získala díky tomu, že libě poletující holubi se jí rádi přibližovali a dokonce jí nesli květiny do vlasů. Její osud však byl velmi nejistý, neboť ji čekalo mnoho nástrah a nebezpečí. Přesto se Holubí Nevěsta nevzdala a dokázala si uchovat svůj optimismus a sílu, díky které si dokázala splnit své sny.
Hluboko v českých lesích dávno dávno předávno, když se ještě všechny zvířátka bavila v lese beze starostí, žil dlouhovlasý král, který měl jedinou překrásnou dceru. Král se cítil unavený z nočních můr, které ho sužovaly každou noc, a tak se rozhodl najmout nejlepší kouzelníky, aby mu pomohli vyřešit tento problém. Když už skoro vzdal naději, objevil se mu jeden starý kouzelník, který mu slíbil pomoc.

Král slíbil kouzelníkovi cokoliv, když mu pomůže, a tak kouzelník začal vykládat o krásné nevěstě s bílými křídly, která je schopna uspokojit jeho touhy. Král byl zvědavý, kdo by mohl být takovou schopností obdařen, a tak souhlasil, že najde a přivede Holubí Nevěstu.

Kouzelník mu řekl, že Holubí Nevěsta je schována v zapomenuté jeskyni daleko v horách, kde chuja straší a že na její zpěv zemřelo už mnoho mužů. Král neváhal a okamžitě poslal své nejlepší rytíře na výpravu.

Cestou rytíři potkali mnoho překážek: zloděje, divoká zvířata a záhadné bytosti, které se snažily zabránit tomu, aby Holubí Nevěsta byla najita. Nicméně, rytíři přemohli všechny překážky a dostali se k zapomenutému horolezeckému vývěsu, odkud vedla cesta k jeskyni zmíněné kouzelníkem.

Rytíři vstoupili do jeskyně a uslyšeli krásný hlas, který je přivedl až k Holubí Nevěstě. Když uviděli její krásu, byli natolik okouzleni, že se jejímu kouzlu nemohli bránit.
Holubí Nevěsta se od nich snažila odejít, ale když ucítila sílu jejich lásky, zůstala s nimi.

Rytíři a Holubí Nevěsta se vydali na cestu zpět do království, ale cestou je napadli zloději, kteří jim ukradli kůň i nevěstu. Rytíři se snažili získat zpět svého koně, ale boj byl marný. Holubí Nevěsta využila svých schopností a kouzel a pomohla rytířům vyhrát bitvu.

Když dorazili zpět do království, král byl velmi spokojený. Holubí Nevěsta se stala královnou a král konečně nalezl klid. S rytíři se stala dobrými přáteli a společně se starali o království, aby v něm mohli všichni žít v míru a štěstí.

Tak se stalo, že král a královna s rytíři zvítězili nad zlem díky své dobrotě, odvaze a lásce a všechno dopadlo dobře.

Závěr

Holubí Nevěsta je překrásný a kouzelný příběh o rytířích, králi a krásné nevěstě, která dokázala pomoci rytířům v těžkých časech. Tento příběh nám ukazuje, že láska a odvaha jsou důležité v životě, a že se s nimi dokážeme postavit proti jakémukoliv zlu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Holubí Nevěsty nás učí, že láska a odvaha jsou důležité v našem životě. Král, který nevěděl, jak se zbavit nočních můr, se rozhodl najmout kouzelníka, který ho mohl zachránit. Kouzelník požádal krále o pomoc k najití Holubí Nevěsty, překrásné nevěsty, která by dokázala uspokojit jeho touhy. Rytíři hledající Holubí Nevěstu narazili na mnoho překážek, ale s pomocí jejího kouzla dokázali vše překonat. Když se vrátili zpět do království, stali se králem a královnou a společně s rytíři vládli a udržovali mír a štěstí. To nás učí, že ne vždy je naše léčení daleko a že když se postavíme proti zlu s láskou a odvahou, dokážeme vše překonat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka