Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hledání Medusiny hlavy – část III: Šedé sestry

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, která toužila najít Medusinu hlavu, aby ji mohla vrátit zpět na vrchol obliby svého otce, krále. Avšak cesta k jejímu nalezení nebyla nikterak snadná a princezna už musela projít mnoha nebezpečnými překážkami. V této nové kapitole, princezna objeví nové spojence v podobě tajemných šedých sester, které ji pomohou při hledání. Připravte se na dobrodružství a mysteriózní intriky v tomto třetím díle Hledání Medusiny hlavy – Šedé sestry.
Hledání Medusiny hlavy – část III: Šedé sestry

Příběh začíná tam, kde jsme minule skončili. Hrdinové se právě vrátili z první mise na hledání Medusiny hlavy. Sice se jim podařilo získat klíčové informace, ale ztratili dvě důležité osoby. Perseus se rozhodl opustit skupinu a poslat je na další misi sám. Řekl jim, že se musí vydat na východ a najít šedé sestry.

Kdo jsou šedé sestry? Jsou to tři staré manželky, které luští osud a dávají radu bohům. Říká se, že když jimi procházíte, tak si uvědomíte všechny své problémy a získáte mnoho moudrosti. Protože hrdinové potřebují moudrost a navíc se musí dostat na východ, rozhodli se, že vydají na cestu za šedými sestrami.

1. Cesta zařízení

Před cestou si hrdinové uvědomili, že potřebují řešit jednu věc. Co se stane s rodinami obou ztracených členů skupiny? Kdo se o ně postará? Nakonec se dohodli, že to bude vládce Mílétu Anaxandrós, který se dobrovolně nabídl na toto postavení.

2. Cesta východ

Vydání se metron precibus museli podstoupit těžkou a náročnou cestu. Vše se jim kromě rady šedých sester dařilo, tedy alespoň do té chvíle, kdy se dostali do jejich blízkosti.

3. O jejich setkání se šedými sestrami

Hrdinové dorazili k domu šedých sester a obsah dům nevěští nic dobrého. Dům byl opuštěný a vypadalo to, že nikdo v něm nebydlí. Všimli si však, že zahrada je mimořádně udržovaná a okolí domu bylo plné nádherných květin, což jim dodalo odvahy. Rozhodli se tedy do domu vstoupit a když se ocitli v předsíni, ve které bylo zapálené světlo, uslyšeli tlumené hlasy.

Rychle se rozhodli, že mluvit budou jenom Periphetés a Atalanté. Ostatní se skryli za dveřmi a poslouchali. Když přišli k řeči, ukázalo se, že šedé sestry mají kladný vztah k hrdinům, o kterých dosud pouze četly ve svých věštbách. Šedé sestry jim doporučily, aby se vypravili do blízkého chrámu bohyně Déméter, kde se dozví více informací o tom, co se jim stalo ztracené osoby.

4. Cesta do chrámu Démétry

Hrdinové se tedy vydali na cestu do chrámu Démétry a cestou se setkali s místními obyvateli, kteří jim poradili, jak se nejlépe dostat ke chrámu. Když dorazili k chrámu, vstoupili dovnitř a setkali se s knězem chrámu.

Hrdinové mu sdělili svůj úkol a poprosili ho o pomoc. Kněz jim prozradil, že ztracené osoby byly poslány do podsvětí a že musí pro jejich záchranu obětovat některého z bohů. Hrdinové se rozhodli obětovat boha Háda, který je zodpovědný za podsvětí.

5. Cesta do podsvětí

Hrdinové se vydali na cestu do podsvětí a když se konečně dostali na místo svého určení, setkali se s Hádem. Perseus ihned zakřičel: „Háde, propusťe naše přátele. Vrátíme Vám co chcete!“

Hádés se podíval na hrdiny a řekl: „Dobrá tedy, ale pouze pokud mi přineseš Medusinu hlavu!“ Hrdinové se na něj podívali s nechápavým výrazem v očích a Hádés jim prozradil, že Medusa hlavu odřízli již dávno a že se nyní nachází v chrámu bohyně Athény.

Získání Medusiny hlavy se stalo pro hrdiny dalším úkolem, ale věděli, že na cestě ještě potkají mnoho překážek. Bude to pro ně náročné a nebezpečné, ale věří, že s pomocí bohů dokážou dokončit svou cestu a najít ztracené osoby.

Ponaučení z pohádky pro děti

Hrdinové se po první misi na hledání Medusiny hlavy vydají na další úkol, kterým je najít šedé sestry. Tyto staré manželky luští osud a dají moudré rady bohům. Hrdinové se cestou dozví, že ztracené osoby byly poslány do podsvětí a musí obětovat některého z bohů pro jejich záchranu. Navštíví tedy chrám bohyně Démétry, kde se dozví, že je potřeba obětovat boha Háda, kterého později najdou v podsvětí. Hádés je ochoten propustit ztracené osoby pouze za podmínky, že jim přinesou Medusinu hlavu, kterou však odřízli dávno a nyní se nachází v chrámu bohyně Athény. Hrdinové musí překonat mnoho překážek, aby ji získali. Lekce, kterou z tohoto příběhu lze vyvodit, je, že cesta za cílem může být plná komplikací a nebezpečí, ale s pomocí moudrosti, bohů a odvahy může být uspěšně dokončena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka