Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hostina Ægira

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna krásná a statečná princezna, jejíž jméno bylo Hostina Ægira. Žila v království uprostřed hvozdů a lesů, ve kterém se odehrávalo mnoho kouzelných příběhů. Avšak Hostina Ægira byla jiná. Byla nachově oblečená, se zlatým vlasem a zářivými očima, které zářily jako hvězdy na obloze. Její odvaha a statečnost jí vynesla velkou úctu a respekt lidí, kteří jí byli oddáni. Byla to princezna, kterou všichni milovali, a protože byla také velmi chytrá, najednou se stala legendou nejen v království, ale i v celé zemi.

Hlubokým zalesněným údolím protékala řeka, na jejímž břehu vypoukly pískovcové skály. Lidé říkali, že jsou to hory, ale jsou to jen malé kopečky. V jejích útesech byly kamenné jeskyně, kde mohli lidé najít útočiště před bouřkou. Hory ozářil slunce, a na temeni se objevila krásná víla – Hostina Ægira.

I. Hostina Ægira a její královské království

Stála tam, krásná a vznešená, s dlouhými rozzářenými vlasy ve větru, modré oči třpytily se jak diamanty. Každou noc Hostina Ægira shromažďovala své víly a vznášeli se nad krajinou ve vlnách něžného modrého světla.

Hostina Ægira byla královnou svého království, kde byly všechny tvory v harmonii s přírodou. Všechny víly v jejím království byly velmi šťastné, protože se bavily hudbou, tancem a zpěvem, a dokonce i květina a zvířata měli své místo a právo na život. Hostina Ægira měla velké srdce a byla ochotna pomoci každému, kdo potřeboval pomoc, ale také měla sílu potrestat každého, kdo byl zlý, sprostý a zlobivý.

II. Hostina Ægira a nevinná dívka

Jednoho dne se do království Hostiny Ægiry dostala nevinná dívka z nedaleké vesnice. Dívka, která se jmenovala Aneta, se procházela lesem a nevěděla, kde je. Byla unavená odcestováním a cítila se osaměle a ztraceně. Najednou se před ní objevila Hostina Ægira.

„Cože tě dovedlo do mého království?“ Zeptala se Hostina Anety.

„Omlouvám se, ale nevím, jak jsem se sem dostala. Prosím, pomozte mi najít cestu zpět domů,“ řekla Aneta.

Moudrá Hostina Ægira pochopila, že Aneta je nevinná a ze srdce se snaží najít cestu domů. Proto jí nabídla pomoc a ukázala jí cestu zpět do vesnice.

III. Hostina Ægira a zlobivý ježek

Jednou však byl do království Hostiny Ægiry přenesen zlobivý ježek, který kradl cenné zboží a ničil zahrady a lesy. Hostina Ægira byla naštvaná na ježka a chtěla ho potrestat.

„Víš, co tě čeká, když neukončíš své zlé jednání?“ zeptala se ježka.

„A co bych měl dělat? Jsem jen malý ježek, nemohu dělat nic jiného…“ řekl ježek.

Hostina Ægira si uvědomila, že ježek není schopen změnit své chování, a proto ho zahrnula svým kouzelným prachem. Když se ježek probudil, byl najednou velmi dobrým a laskavým tvorem. Od té doby už nedělal nic špatného a naučil se chránit přírodu.

IV. Hostina Ægira a krize v jejím království

Jednoho dne se království Hostiny Ægiry dostalo do krize. Byla zpustošena bouří a všechny bytosti byly zraněné a oslabené. Hostina Ægira věděla, že musí něco udělat, aby se království opět postavilo na nohy. Proto nabídla pomoc všem zraněným a nechala je žít v bezpečí v jeskyních. Pak se sama vydala do řeky a vytáhla z ní čistou a léčivou vodu.

Po návratu do království Hostina Ægira dala zraněným bytostem kouzelné obláčky, na kterých se mohly léčit. Když se všichni uzdravili, Hostina Ægira uspořádala velkou slavnost s mnoha spousty hudby a tanců. Království se opět stalo harmonickým a šťastným.

V. Hostina Ægira a závěrečné poselství

Hostina Ægira byla velkou vůdkyní a poskytovala ochranu všem tvorům, kteří byli v jejím království. Dávala najevo, že každá bytost, ať už byla malá nebo velká, má své místo v přírodě a právo na život.

Království Hostiny Ægiry byla příkladem toho, jakým způsobem by mohla vypadat harmonická a šťastná příroda. Hostina Ægira chtěla, aby každý měl právo na svobodu a radost a aby se všichni lidé vzájemně respektovali a pomáhali si navzájem.

A tak se díky Hostině Ægirě zrodil krásný příběh, který ukazuje, že každá bytost má své místo a že je na nás, abychom zacházeli s ostatními tvory s respektem.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Fairy tales are an intricate part of our childhoods and they help to instill moral values in us. “Hostina Ægira” is a fairy tale about a queen of her kingdom where all creatures live in harmony with nature. Her realm is an idyllic place where fairies revel in music and dance, and even plants and animals have a right to live peacefully. One day, an innocent girl, Aneta, wanders into Hostina’s kingdom and she helps her find her way back home. Another day, a troublesome hedgehog is cursed by Hostina’s magic and is turned into a good-natured creature. In the end, when her kingdom is struck down by a calamity, she uses her healing powers to bring life back to her realm. Through her benevolent actions, Hostina Ægira sets an example of how we must treat nature, other living beings, and one another with respect and compassion. This fairy tale conveys the message that everyone has the right to happiness and freedom, and we must strive towards achieving harmony in our lives.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka