Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o princezně

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, která žila v zlatém paláci na nebeském oblaku. Všichni, kteří ji vídali, byli z ní unešeni. Avšak jednoho dne se vrhla do náruče zlověstného kouzelníka, který ji začaroval a odnesl s sebou do podzemní říše. A tak začíná naše pohádka o princezně, která musí překonat mnoho překážek, aby se vrátila zpět na svůj oblak a získala zpět svou svobodu a krásný život.
H2: Pohádka o princezně – Tradiční Český Příběh Plný Dobrosrdečnosti a Dobře Ochráněného Srdce

H3: Zrození Princezny
Bylo jednou za devatero horami, devatero řekami a devatero lesy, kde žila královská rodina. Král a královna se dožadovali potomka a po mnoho let se jim to nedařilo. Nakonec se královně dostalo vidění od boha, který ji požehnal s dítětem. Po devíti měsících se narodila krásná princezna, kterou nazvali Slavnou.

H3: Zákeřná zrada
Slavná princezna byla oslavována ve všech koutech království a její rodiče byli pyšní na její krásu a inteligenci. To ale způsobilo závist a zlost ve služebnictvu království. Jedna služebná se rozhodla zradit královskou rodinu a ze záštity kteří k tomuto činu přivedla i jiné. Král nyní musel svou dceru chránit a tak ji uzavřel do bezpečné kapsy. Princezna byla plná bojovného ducha a odhodlanosti, ale brzy pochopila, že bude potřebovat pomoc od dobrých lidí, aby se dostala ven.

H3: Hrdinný rytíř
Slavná princezna nevěděla, kam jí utéct a tak se skryla uvnitř skály. Právě tady ji objevil hrdinský rytíř Yeorgius, který se do ní zamiloval. Společně unikli zpět do království a snažili se porazit zákeřné služebnictvo. Yeorgius bojoval statečně a pomohl tak Slavné princezně se stát vůdkyní a vést království správným směrem.

H3: Princezna zpívá
Slavná princezna nejenom vedla království, ale zpívala také. Její hlas byl neskrývanou radostí pro všechny, kdo s ním přišli do styku. Společně s Yeorgiem žili šťastně až do své smrti a zpomalovali rozmnožování se v královské rodině.

Konečně se ukázalo, že princezna byla spokojená a šťastná a na zemi zavládla dlouhá doba míru = konec.

Ponaučení z Pohádka o princezně

Tento tradiční český příběh o princezně Slavné ukazuje, jak závist a zlost mohou zničit šťastný život. Princezna, plná bojovného ducha a odhodlanosti, bojuje s nepřáteli, chráněna svým otcem a pomáhá jí i statečný rytíř Yeorgius. Její krása a inteligence ji nakonec přivedou k úspěchu. Tento příběh také zdůrazňuje sílu hudby a zpěvu, které mohou přinést radost a štěstí do života lidí. Konečně, princezna si našla lásku a štěstí, a s Yeorgiem žili šťastně až do své smrti, zanechávajíc mír a pokoj v království.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka