Krátké české pohádky před spaním pro děti

O kůzlátkách pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Lidé často chtějí mít domácí mazlíčky, ale málokdo si dokáže představit, že jejich koza se může proměnit v lidi. To je přesně to, co se stalo v pohádce „O kůzlátkách“. Tato kouzelná pohádka, která se odehrává v českém lesním kouzelném světě, vypráví příběh o kůzlátkách, kteří byli schopni proměnit se v krásné dívky a najít svou pravou lásku. Připojte se k nám na tomto fantastickém dobrodružství, které vás zavede do kouzelného světa plného tajemství a záhad.

O kůzlátkách pohádka: Když se dobro snaží, zvířátka pomáhají

Ztráta královských kůzlátek

Když královská dcera Lenka odešla na procházku po královském lese, náhodou narazila na nádherná kůzlátka. Byla unesena jejich magickou krásou a rozhodla se, že je vezme s sebou domů a ukáže je svým rodičům.

Když dorazila ke královskému paláci, velká brána byla uzamčená a stráže hlásily, že královský pár je pryč. Lenka si uvědomila, že si kůzlátka nenechala označit, jak je to v království zvykem, a tak nemůže dokázat, že jsou jejich majiteli. Rozhodla se proto vrátit do lesa a počkat na návrat krále a královny.

Královští manželé se však nevrátili až do pozdního odpoledne a mezitím se znenadání objevili zlí loupežníci, kteří Lenku přepadli, okradli ji a nechali ji bez spánku pod stromem.

Když se ráno probudila, zjistila, že kůzlátka zmizela. Byla z toho zdrcená a rozhodla se, že musí najít pomoc, aby je našla. Rozhodla se tedy vydat se na cestu a hledat zvířátka po celém království.

Setkání s pomocníky na cestě

Jako první narazila na zajíce, který jí nabídnul pomoc a slíbil, že bude hledat kůzlátka po svých cestičkách. Lenka byla vděčná a snažila se zajíce pochválit a uklidnit.

Zajíc ji pak provedl divokými lesy, kde našli spoustu dalších zvířátek, kteří slíbili, že budou hledat kůzlátka a pomohou.

Mezi nimi byli ptáčci, kteří budou hlídat z nebe, veverky, které pochodují stromy a hledají škytavky, a dokonce i lišky a krysy, které budou v úkrytech hledat kůzlátka.

Klíč k nalezení kůzlátek

Po několika dnech hledání se Lenka a její pomocníci dostali k rozcestí, kde narazili na starobylý strom, z něhož zrovna spadl kopec plodů. Mezi nimi byla malá, lehce prasklá oříšková skořápka, na které svítil zářivý klíč.

Lenka věděla, že tento klíč je klíčem k nalezení kůzlátek a musela se tedy vrátit do paláce, kde věděla, že bude najednou.

Prohra s královským pánem

Lenka však netušila, že královský pán, který se stal regentem na královském trůně, je zlý a pokusí se jí klíč vzít. Snažila se mu klíč vyklouznout, ale královský pán byl mocný a slabá Lenka nakonec prohrála.

Královský pán otevřel tajnou komnatu, kde kůzlátka drželi jako rukojmí. Byli zranění a slabí a královský pán je trápil a mučil. Lenka byla zdrcená, ale rozhodla se, že nevzdá a určitě nějaký způsob, jak je osvobodit.

Záchranu kůzlátek Lenka zvládne!

Lenka se přemohla, vrátila se do královského paláce a vyhlásila boj proti zlým regentům. Sváděla s nimi boj a využívala všechny své triky, ale nakonec se jí podařilo utéct.

Rychle se vrátila do sklepení, kde kůzlátka drželi a uviděla, že jsou už na pokraji sil. Rozhodla se je tedy rychle proměnit v magické bytosti a spíše je poslat do bezpečí.

Kůzlátka se proměnila v hvězdy, lišky a další lesní zvířátka, která zvukem a světlem spořádají na nebesích. A tak se z tohoto okamžiku stal nezapomenutelný den, kdy se dobro snažilo a zvířátka pomohla.

Konec Pohádky

PS: Tento příběh je celkově založen na indické pohádce o sedmi duchovních obrozeních.

Ponaučení z O kůzlátkách pohádka

Pohádka o kůzlátkách nám přináší důležitou lekci. Ukazuje nám, že když se snažíme o dobro, ostatní nám mohou pomoci. Lenka byla ochotná pomoci kůzlátkám, když se stali obětí loupeže, a setkala se s mnoha živočichy, kteří jí nabídli pomoc. Aspoň jedna z nich byla klíčová k nalezení kůzlátek, ale královský pán se jí pokusil ho vzít. Lenka nevzdala a nakonec se jí podařilo osvobodit kůzlátka a poslat je do bezpečí. Tato pohádka nás učí, že když jdeme cestou dobra, nejsme sami a že spolupráce nás může přivést k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka