Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dařbuján a pandrhola pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna pohádka, která vyprávěla příběh o neobyčejném Dařbujánovi a jeho dobrodružství s pandrhola. Tato pohádka byla nejenom plná magie a tajemství, ale i poučení o důležitosti laskavosti, odvahy a síly vnitřního charakteru. Dovolte mi, abych vás provedl tímto kouzelným světem, kde se rodí sny a žádoucí se stává skutečností – v pohádce Dařbuján a pandrhola.“

Dařbuján a pandrhola pohádka

Úvod

Byla jednou jedna krásná země plná zázraků, magie a neuvěřitelných bytostí. V této zemi vyprávívali lidé o jedné pohádce, která se málo komu podařilo slyšet. Tato pohádka pojednává o mladém klučinovi, který se vydal za pokladem, který by mu měl změnit celý jeho život.

Dařbuján se vydává na cestu

Na okraji vesnice Dařbuján žil sám se svým otcem. Jeho matku nakazil zlá nemoc, na kterou umřela. Otec se již nedokázal z této ztráty vzpamatovat a začal pít alkohol, což se odrazilo na celkové situaci v rodině. Dařbuján byl nucen postarat se o svého otce i o domácnost. Přesto si neztratil svůj sen najít poklad.

Když mu bylo patnáct, rozhodl se, že svůj sen za každou cenu naplní. Opustil rodnou vesnici a vydal se na dlouhou cestu. Vydal se k horám, kde podle jeho představ by měl poklad být ukryt. Na cestě se setkal s mnoha překážkami, ale nikdy neztratil naději.

Pandrhola a její kouzlo

Jednoho dne potkal mladý Dařbuján v lese krásnou dívku jménem Pandrhola. Měla dlouhé vlasy, hebkou kůži a oči, které zářily zvláštním světlem. Dařbuján se jí okamžitě zamiloval. Pandrhola mu pak prozradila, že poklad, který hledá, je ukryt pod starým dubem na nejvyšším kopci.

Mladý chlapec se ihned vydal na cestu. Když dorazil na kopci, zjistil, že poklad je skutečně tam. Otevřel truhlu a v ní bylo to nejcennější, co kdy viděl. Byly tam zlaté mince, drahokamy a kouzelný prsten. Když prsten nasadil na prst, stal se okamžitě silným a mocným. Nyní se mohl postavit čelem všem překážkám, které mu cesta připravila.

Poklad, který změnil Dařbujánův život

S novými silami se mladý muž vydal na cestu zpět. Cestou potkal Pandrholu a sdělil jí, že našel poklad. Dívka byla velmi šťastná za Dařbujána a řekla mu, že prsten, který si vzal, má zázračnou moc. Zařídí, aby se všechno, co si přeje a co nezneužívá, stalo skutečností.

Dařbuján se vrátil domů a s pokladem, který našel, se svým otcem začal nový život. Svému otci s pomocí prstenu uzdravil a společně se rozhodli prodat zlato a získané peníze použít na opravy jejich domova.

Díky prstenu se mladý muž stal velmi mocným a bohatým. Ale nikdy neztratil svou přízeň k lidem, pro něž byl bere jako vzor. Stal se hrdinou celé země a lidé se ho začali obávat, ale přesto k němu vzhlíželi.

Závěr

A tak si lidé na této zemi vypráví o mladém muži jménem Dařbuján a o jeho neuvěřitelné cestě, která jej zponáhlela na vrchol svého života. Díky prstenu se stal mužem, který se nikdy nevzdává a bojuje za svoje cíle. Pro někoho z nich může být jen mýtus, pro jiného však zdrojem naděje.

Ponaučení z Dařbuján a pandrhola pohádka

V této pohádce se dozvídáme o mladém klukovi jménem Dařbuján, který se vydává na cestu za pokladem, který by mu měl změnit život. Před odjezdem se musí starat o svého otce, jeho matku zemřela na zlou nemoc a otec se začal alkoholicky zabývat. Když se Dařbuján setká s krásnou dívkou jménem Pandrhola, ta mu prozradí, kde se nachází poklad. Po nalezení pokladu a nasazení kouzelného prstenu se muž stává mocným a bohatým. S prstenem může splnit vše, co si přeje, ale pouze tehdy, když to nezneužije. Dařbuján se vrátí domů a s pomocí prstenu uzdraví svého otce a rekonstruuje jejich dům. Závěrem se stane hrdinou celé země. Z této pohádky můžeme vyvodit poučení, že cesta k cíli může být obtížná, ale nikdy bychom neměli ztratit naději a věřit, že se nám podaří najít to, co hledáme. Dále nás učí, že moc a bohatství nejsou to nejdůležitější a že bychom si měli vážit rodiny a pomáhat druhým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka