Krátké české pohádky před spaním pro děti

Cvičení pohádka o popelce mš

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za sedmi horami a sedmi řekami, žila jedna dívka jménem Popelka. Ta žila spolu s její zlou nevlastní matkou a jejími nevlastními sestrami. Popelka se musela starat o celý dům a nikdy se neměla chvíle k odpočinku. Každý den se musela oddávat přípravě jídla, úklidu a starání se o zahrádku. Přestože byla Popelka neustále zaneprázdněna, odváděla svou práci s pečlivostí a srdcem plným naděje. A tak začíná naše pohádka o Popelce a jejím nevšedním dobrodružství, které začalo nečekaným objevem v zahradě.“
Once upon a time in a far-off kingdom, there lived a beautiful young woman named Popelka. She lived with her wicked stepmother and stepsisters who treated her cruelly and made her do all the house chores. Popelka wasn’t allowed to go to the royal ball because her stepmother thought she was too ugly and would ruin the party.

Jedna vzdálená země, město a v něm krásná dívka jménem Popelka. Své dni trávila v nepřátelském prostředí, kde s ní zle zacházeli její zlá nevlastní matka a nevlastní sestry. Ty ji křivě obviňovaly, že je příliš ošklivá a hloupá na to, aby mohla jít na královský ples.

Popelka však měla jednoho opravdového přítele, kouzelnou vílu jménem Vlasta. Ta ji navštívila každý den a pomáhala jí s úklidem a jinými práce, tak aby si Popelka mohla užít kousek svého dne. Vlasta také viděla, jak touží po tom jít na královský ples a setkat se s knížetem.

Jednoho dne se Popelka při úklidu potkala s myší jménem Myšák. Ta požádala Popelku o pomoc, protože se její děti ztratili a potřebovaly najít cestu domů. Popelka se rozhodla Myšákovi pomoci a tak ho zavedla na bezpečné místo. Myšák byl tak vděčný, že jí slíbil, že jí pomůže, kdykoliv bude potřebovat.

S pomocí Myšáka a Vlasty, Popelka vyrobila z jedovatých ryb, sýr a koktejly, které by použila na tanečním plese. Popelka byla tak krásná, že ji nikdo poznat nemohl. Dokonce ani její nevlastní rodina.

Na plese se Popelka zamilovala do knížete a ten si také rychle oblíbil krásnou neznámou. Do rána však Popelka musela odejít a kníže nevěděl, kdo je ten kouzelný tančící anděl.

Když kníže začal hledat svou ztracenou lásku, našel jen jednu střevíčkovou kobylku, ztracenou na schodech. Sepsal výzvu, že každá dívka, která si zobere kobylku a bude jí sedět na noze, bude jeho nevěsta.

Popelka se naštěstí zúčastnila a Myšák, tou myší, kterou kdysi zachránila, jí pomohl s obutím. Na královském dvoře se ukázalo, že Popelka dokáže tančit stejně jako na plese, a tak si to kníže uvědomil. Rozpoznal ji a požádal ji o ruku.

A tak se Popelce splnil sen a stala se královnou. Všichni, kteří ji kdysi šikanovali, se teď museli sklánět před mocnou královnou Popelkou a její štěstím zazářilo v každé oči.

Tak skončila naše pohádka a ukázala nám, že všechny naše sny se mohou stát skutečností, pokud budeme pracovat na jejich naplnění. A nikdy nezapomeňme, že pomoci mohou přijít i z nečekaných míst.

Celý příběh je proložen českými nadpisy. Využita je také replika pouhého listu, který dokázala Popelka zablouděné myší rodině pomoci. Každý, kdo se ocitne v těžké situaci, by měl mít naději, že s pomocí dobra se situace vyřeší. Pokud se budeme chtít dosáhnout svých cílů, nesmíme se nechat odradit nepřízně osudu a místo toho pracovat na svých snách.

Ponaučení z Cvičení pohádka o popelce mš

Pohádka o Popelce nás naučí, že náš sen se může stát skutečností, pokud na něm budeme pracovat. Popelka, kterou šikanovali nevlastní matka a sestry, se nevzdala a s pomocí kouzelné víly a myšky přemohla překážky a splnila svůj sen. Pohádka nás také učí, že pomoc může přijít z nečekaných míst a že bychom neměli ztrácet naději. Popelka je také příkladem toho, že bychom neměli nikdy přestat snít a usilovat o své sny. Celý příběh je proložen českými nadpisy a dokazuje, že i malé kroky mohou vést k velkým věcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka