Krátké české pohádky před spaním pro děti

Alpinka a pohádka chci se stat instruktorem

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time, in a land far away, there lived a young girl named Alpinka. She dreamt of one day becoming an instructor, teaching others the secrets of the world that she had discovered. Her journey was not an easy one, filled with challenges and hardships, but Alpinka never gave up on her dream. In this fairy tale, follow Alpinka on her quest to become an instructor and discover the magical world she inhabits. This story, known as „Pohádka Chci se stat Instruktorem“ in Czech, will enchant and inspire readers of all ages.
H2: Alpinka – Pohádka o Instruktorovi Lyžování

H3: Vzácná Sněhová Vločka

Bylo to dávno, kdy se na světě narodila vzácná sněhová vločka. Ta se narodila v srdci hor a její zářivá bílá barva kouzla každého, kdo ji spatřil. Její jméno bylo Alpinka a byla to mocná vločka, která se uměla pohybovat volně na horách díky svým speciálním unikátním vlastnostem.

H3: Touha Po Dobrodružství

Alpinka se toužila setkat se světem a zažít spoustu dobrodružství. Cítila, že svůj dar chce využít k něčemu významnému. Toužila stát se instruktorem lyžování a učit ostatní, jak si užít zimu a hory. Dlouho snila o tomto cíli, ale nevěděla, jak na to.

H3: Setkání Se Starým Moudrcem

Jednoho dne, když Alpinka přemýšlela o svém snu, setkala se se starým moudrcem. Moudrec pochopil, jak velké sny má tato sněhová vločka a rozhodl se jí pomoci. Alpinka ho požádala o radu, jak se stát instruktorem lyžování. Moudrec se usmál a řekl: „Dobře, poslouchej mě. Naučím tě, jak se máš stát instruktorem lyžování, ale musíš mi slíbit, že budeš naslouchat mým radám a budeš mít trpělivost.“

H3: Cesta Ke Snu

Alpinka slíbila, že se bude snažit a naslouchat radám, a tak se moudrec rozhodl ukázat Alpince cestu ke snu. Učil jí, jak zvládnout všechny lyžařské techniky a jak se připravit na výuku. Ukázal Alpince, jak být trpělivý a jak učit s láskou a pochopením pro žáky.

H3: Konečně Instruktorem

Po nějaké době se Alpinka stala skvělým lyžařem a instruktorem. Začala učit ostatní, jak si užít zimu a hory. Děti z celého světa se chtěly u Alpinky učit lyžovat. Dospělí se učili techniky a Alpinka se stala slavnou instruktorkou.

H3: Splnění Snu

Alpinka byla šťastná, že může být instruktorem lyžování a učit ostatní, jak si užít zimu a hory. Splnila si svůj sen a byla vděčná moudrci, který jí pomohl najít cestu ke snu. A tak Alpinka učila celý život a dala mnoha lidem nový smysl pro lyžování.

H2: Závěr

Alpinka se stala velmi úspěšnou instruktorkou lyžování díky trpělivosti a opakování. Důležité je mít sny a jít za nimi. Člověk musí naslouchat radám druhých, ale především musí mít trpělivost a nevzdávat se. Splnit si sen je nejkrásnější věcí na světě a Alpinka to dokázala.

Ponaučení z Alpinka a pohádka chci se stat instruktorem

Alpinka se narodila jako vzácná sněhová vločka, která se toužila setkat se světem a zažít spoustu dobrodružství. Chtěla být instruktorem lyžování a učit ostatní, jak si užít zimu a hory, avšak nevěděla, jak na to. Díky setkání se starým moudrcem a jeho radám se jí podařilo naplnit svůj sen. Alpinka se stala slavnou instruktorkou lyžování a učila celý život. Tento příběh nám ukazuje, jak důležité je mít sny a jít si za nimi, naslouchat radám a mít trpělivost a nevzdávat se. Splnit si sen je nejkrásnější věcí, kterou můžeme dokázat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka