Krátké české pohádky před spaním pro děti

8 měsíců a směj sisku pohádky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna královská rodina, která se těšila na přírůstek do rodiny. Král a královna se dočkali dvojčátek – krásného synka a roztomilé sestřičky. Postarali se o ně však pouze osm měsíců, než se do království dostavil zlý kouzelník. Ten svým čarovným prutem sestru proměnil v malou smějící se kuličku a odnesl ji pryč do lesa. Král a královna přísahali, že svou dcery nadevždy hledat budou, a od té doby se vydávají napříč královstvím, aby svou dceru našli a rodinu opět spojili.

8 měsíců a směj sisku pohádky

Úvod

Když se řekne „pohádka“, většinou nám v mysli vyvstane klasický obrázek princezny, prince a zlé čarodějnice. Nicméně, pohádka může být mnohem víc než jen klišé. Pohádka může být příběhem, který nás učí, jak žít a jaké hodnoty jsou důležité pro šťastný život. Jednou z takových příběhů je „8 měsíců a směj sisku pohádky“, která nám ukazuje, jak důležitá je láska a trpělivost.

Hlavní postavy

Pohádka sleduje osudy dvou sester, Sáry a Lenky, které jsou velmi odlišné. Sára je krásná, inteligentní a velmi úspěšná, zatímco Lenka je jednoduše hezká a pracovitá. Nicméně, zatímco se Sára chlubí svými úspěchy, Lenka se těší z maličkostí v životě a má v sobě více lásky.

Osudové rozhodnutí

Jednoho dne se Sára rozhodne, že chce založit rodinu. Nicméně, snaží se najít perfektního partnera, který by jí umožnil udržovat svůj úspěch i v roli matky. To ji vede k tomu, že má vysoké nároky, a tak setkání s muži nepřináší ovoce.

Lenka na druhé straně, je již v manželství a čeká osmé dítě. I když má málo peněz a žije v chudých podmínkách, její život je plný lásky a štěstí. Sára začíná pochybovat o svých nárocích a hledat něco víc v životě.

Vyměň si se sestrou

Jednoho dne se setkají na zahradní slavnosti, kde Lenka vypráví příběh, kdy ji těhotnou postihla nemoc a musela ležet v nemocnici osm měsíců. Během té doby se jí narodila dcera, a tak si nemohla užít radosti z těhotenství a porodu. Sára se ptá Lenky, jaké to bylo, a ta ji řekne, že všechny ty starosti za to stojí, protože těhotenství a porod jsou něco nádherného.

To zamyslí Sáru a při pohledu na Lenku s nádechem závisti si řekne: „Kdybych jen mohla zažít to, co ona“. A najednou se stane zázrak. Lenka se objeví vedle Sáry a říká, že si přejí vyměnit si místa.

Sára se probudí a uvědomí si, že se to všechno jen zdálo. Nicméně, od té doby se neustále snažila být víc jako sestra Lenka, méně náročná na partnera a více přítulná.

Závěr

Pohádka končí tím, že se Sára dozví, že se jí narodí dítě a že je to nejkrásnější zážitek, který může být. Sára se rozhodne být lepší matkou a více přítulná osobou. Takže, i když se to zdálo jako zázrak v pohádce, skutečný zázrak se stal v Sářině srdci a změnil ji na lepšího člověka. To je poselství této krásné pohádky, že život se nezakládá na materiálních záležitostech a úspěchu, ale na lásce a trpělivosti.

Ponaučení z 8 měsíců a směj sisku pohádky

Pohádka „8 měsíců a směj sisku pohádky“ nás učí, že láska a trpělivost jsou důležité pro šťastný život. Pohádka sleduje dvě sestry, Sáru a Lenku, které jsou velmi odlišné. Sára je krásná, inteligentní a velmi úspěšná, zatímco Lenka je jednoduše hezká a pracovitá. Jednoho dne se Sára rozhodne, že chce založit rodinu a najít perfektního partnera, který by jí umožnil udržovat svůj úspěch i v roli matky. Lenka už je v manželství a čeká osmé dítě, i když má málo peněz a žije v chudých podmínkách, její život je plný lásky a štěstí. Během setkání na zahradní slavnosti se Sára dozví, že těhotná Lenka musela osm měsíců ležet v nemocnici a že by to i přesto všechno znovu udělala pro radost z těhotenství a porodu. Sára si řekne, že kdyby mohla zažít to samé, byla by šťastná. Zázrakem se vymění místa s Lenkou, ale Sára se brzy probudí a uvědomí si, že život se nezakládá na materiálních záležitostech a úspěchu, ale na lásce a trpělivosti. Pohádka končí tím, že Sára se dozví, že čeká dítě a rozhodne se být lepší matkou a více přítulnou osobou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka