Krátké české pohádky před spaním pro děti

4-leté dítě nechce číst pohádky a zpívat

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, žila jednou jedna malá holčička jménem Anička. Byla úplně obyčejná jako každé jiné dítě, ale měla jednu velkou zvláštnost – 4-leté dítě nechtělo číst pohádky a zpívat. Ani když ji maminka prosila, nechtěla si číst knížky s kouzelnými bytostmi a ani nechtěla zpívat písničky, které ji maminka zpívala při večerním usínání. Co s takovou dcerkou udělat? To se dozvíte v pohádce, kterou vám teď povíme.

4-leté dítě nechce číst pohádky a zpívat: Příběh o malé Tereze

Úvod: Tereza a její odpor k pohádkám a pění

Byla jednou jedna malá holčička jménem Tereza. Byla čtyřletá a měla dlouhé blond vlasy a světlé modré oči. Tereza měla ráda hraní s panenkami a malování, ale nikdy se jí moc nechtělo číst pohádky a zpívat písničky. Její maminka si myslela, že by se měla snažit ji k těmto aktivitám přivést, ale Tereza měla jiný plán.

Její matka se snaží ji přesvědčit k čtení a zpěvu

Každý večer, když Tereza šla spát, její maminka s ní četla pohádky a zpívala písničky. Ale Tereza se nikdy moc nechtěla zapojit, aniž by vysvětlila proč. Její maminka se snažila najít pohádky, které by jí líbily, ale bez úspěchu. Zpěvem ji dokázala zaujmout o něco více, ale Tereza nechtěla zpívat vůbec. Byla to velká frustrace pro její maminku.

Tereza se vydává na cestu

Jednoho dne, když Tereza spala, objevila se před ní krásná žena v bílých šatech. Žena se Tereze zeptala, proč se nepřipojuje k četbě a zpěvu s maminkou. Tereza jí odpověděla, že se jí to prostě nelíbí. Žena se usmála a řekla jí, že by měla vyrazit na cestu, kde se setká s různými bytostmi, které jí pomohou najít odpověď na otázku, proč se jí nelíbí číst pohádky a zpívat.

Tereza se probudila a byla překvapená, že to byla jenom sen, ale rozhodla se poslechnout rady té záhadné ženy a vyrazit na cestu.

Setkání s rozumem

Na své cestě se Tereza setkala s Rozumem, který jí řekl, že by měla číst pohádky, protože zlepšují fantazii a pomáhají s rozvojem slovní zásoby. Tereza se obávala, že nebude schopná porozumět slovům a příběhům, ale Rozum jí uklidnil, že to není pravda a že se musí jen snažit a cvičit.

Setkání s náladou a emocemi

Další bytostí, které se Tereza setkala, byla Nálada a Emoce. Nálada jí řekla, že by měla zpívat písně, protože to pomáhá s emocionálním výrazem a vyjadřováním pocitů. Tereza měla pocit, že neumí zpívat, ale Nálada jí ujistila, že každý má svůj hlas a že nejde o to, být dokonalý, ale o to, vyjádřit to, co cítí.

Setkání s tématikou a vzděláním

Poslední bytostí, kterou Tereza potkala, byla Tématika a Vzdělání. Tato bytost jí ukázala, že pohádky a písně mají v sobě ukrývány mnoho důležitých témat a hodnot, jako jsou láska, odvaha, loajalita a spravedlnost. Tyto téma jsou důležité pro vývoj osobnosti a pro rozvoj morálních zásad.

Návrat Terezy

Po té, co Tereza prošla těmito třemi významnými setkáními, se rozhodla vrátit domů a věnovat se pohádkám a písničkám s plnou vervou. Byla odhodlaná se učit nová slova a pamatovat si inspirativní příběhy.

Závěr: Poučení pro všechny

Tereza zjistila, že pohádky a písničky jsou velmi důležité pro rozvoj osobnosti, emocionálního i morálního. Je nutné naučit se poslouchat a vnímat hlas svého srdce, abychom se dokázali ponořit do těchto příběhů a těžit z nich poučení. Doufejme, že tento příběh inspiroval i vás, aby jste se nevzdávali a snažili se objevovat krásu a užitečnost pohádek a písní.

Ponaučení z 4-leté dítě nechce číst pohádky a zpívat

Příběh o malé Tereze ukazuje důležitost pohádek a písní pro rozvoj osobnosti a emocionálního a morálního vzdělání. Tereza se na cestě setkala s bytostmi jako Rozum, Nálada a Emoce a Tématika a Vzdělání, kteří jí ukázali, že pohádky a písničky mají v sobě ukrývány hodnoty a důležitá témata. Tereza se nakonec rozhodla vrátit se k pohádkám a písním s plnou vervou a byla odhodlaná se učit nová slova a pamatovat si inspirativní příběhy. Tento příběh nás učí poslouchat své srdce a vnímat krásu a užitečnost pohádek a písní pro naši osobnostní a emocionální výchovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka