Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Obří Dívce, Která Měla Nejhezčí Sny (The Giant Maiden with the Most Beautiful Dreams)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna obří dívka, jejíž sny byly nádherné a plné kouzel. Každou noc se zavírala do svého pokoje, kde se doslova utápěla v krásných představách. Ať už snila o zlatých zahradách, nebo o létajících jednorožcích, v jejích snech se všechno zdálo možné. Ovšem jednoho dne se její sny změnily a celé její království začalo být ohroženo. Tuto příběhu se budeme nyní věnovat – příběhu o Obří Dívce, Která Měla Nejhezčí Sny.
H2: O Obří Dívce
H3: Popis

V dávných dobách na zemi, kde se vítr ztrácel a slunce příliš nepálilo, žila obří dívka. Od kolébky byla obrovská, o hlavu a ramena vyrostla nad všechny ostatní lidí ve své vesnici. Byla to pozoruhodná postava, ale mnozí se jí báli a nechtěli s ní mít nic společného. Obří dívka však byla laskavá a přátelská.

H3: Její Sny

Jedním ze zvláštních rysů obří dívky byly její sny. Snila o krásném světě, plném barev, přátelství a lásky. V jejích snech se kvetoucí louky rozprostíraly jako do nekonečna a měkké oblaka tvořila dokonalé obrazce na nebeské klenbě. Ve svých snech potkávala lidi, kteří se vesele smáli a přátelili s ní. Obří dívka však věděla, že ve skutečnosti to tak nebylo.

H2: Nejhezčí Sny
H3: Touha

Obří dívka snila o tom, že její sny se jednou stanou skutečností. Toužila po tom, aby se její vesnice sjednotila a byla šťastná. Chtěla, aby si lidé uvědomili, že velikost neodebírá laskavosti a že barevný svět by měl být přístupný všem. Pokaždé, když se obří dívka probouzela z jejích krásných snů, cítila bolest v srdci. Věděla, že se to nikdy nestane, ale stále doufala.

H3: Proměna

Jednoho dne se však obří dívka probudila do úplně jiného světa. Podívala se kolem sebe a viděla, že se všechno změnilo. Obloha byla modrá, tráva zelená a květy se usmívaly. Obří dívka byla šťastná, stala se skutečností její sny. S radostí se rozeběhla po louce, vyskakovala do vzduchu a smála se.

H3: Nález

Když se ale obří dívka udýchaná vrátila domů, objevila mezi svými věcmi malou knihu. Byla to kniha, která měla moc proměnit skutečnost. Říkalo se o ní, že ti, kteří jí věří, dokáží změnit svět. Obří dívka knihu pevně sevřela a uvěřila v její moc. Věděla, že musí udělat vše pro to, aby pomohla svým lidem a učinila svou vesnici šťastnou. Pak se rozběhla kam jen mohla, s knihou v ruce.

H3: Proces a Odplata

Cestou potkala různé lidi a děti, kteří jí pomohli a podpořili ji v jejím úsilí. Společně s nimi prošla obtížnými zkouškami a postupně se jí podařilo proměnit svět v neuvěřitelně krásné místo. Vesničané se začali radovat z barev a lehkosti života. Jenže jedna žena, která se bála obří dívky a nikdy ji nepoznala, byla stále proti ní.

H3: Řešení

Její jméno bylo Táňa a byla velmi protivná. Nemohla se smířit s tím, že ostatní ji mají rádi, zatímco ona ne. Jednoho dne se rozhodla, že musí něco udělat, aby se s tím smířila. Vzala si knihu, ale namísto toho, aby se snažila lidský svět zlepšit, začala ho ničit.

H3: Láska a Přátelství

Obří dívka ale byla nezlomná. Věděla, že musí Táňu zastavit a vrátit ji na správnou cestu. Pomocí svých přátel, kteří jí věřili, nakonec dokázala zatlačit násilí zpátky a proměnit svět v místo, kde se každý den objevují nové a krásné sny.

H2: Závěr
H3: Střet kultur

Obří dívka zjistila, že mnohé z problémů, které lidé v jejím světě zažívají, jsou výsledkem kulturních rozdílů. Že mnozí nechápou to, co je odlišuje, ale zároveň může být vzájemně obohacující. Zé pasa to chvilem tichya seratur jsiats mormi, ale taktiez siats kraskou, kaďdym ravno vaha. Hledání porozumění a tolerance by mohlo být klíčem k proměně světa i dnešní doby.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se vypráví o obří dívce, která žije ve světě, kde celkově panuje smutek a šedivost. Obří dívka má jednu neobyčejnou vlastnost – sní o krásném světě plném barev, přátelství a lásky. Touží po tom, aby se její vesnice sjednotila a byla šťastná. Snaží se jít příkladem a ukazuje, že velikost neodebírá laskavosti.

Jednoho dne se obří dívka probudí v úplně novém světě, který se stal jejími největšími sny. Nalezne však malou knihu, která má moc proměnit skutečnost. Obří dívka věří v její sílu a rozhodne se pomoci svému lidu a učinit svou vesnici šťastnou. S pomocí svých přátel dokáže proměnit svět v neuvěřitelně krásné místo.

Nicméně, jedna žena, která se bála obří dívky a nikdy ji nepoznala, byla stále proti ní. Podařilo se jí ukrást knihu a začala ničit lidský svět. Obří dívka s pomocí svých přátel nakonec zvítězí nad násilím a promění svět v místo, kde se každý den objevují nové a krásné sny.

Pohádka učí, že kulturní rozdíly mohou být obohacující, ale zároveň mohou způsobovat problémy. Hledání porozumění a tolerance by mohlo být klíčem k proměně světa i dnešní doby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka