Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak dostal Šakal své proužky (How the Jackal Got His Stripes)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna zvířecí říše, kde žili zvířátka různých druhů. Mezi nimi byl i šakal, který se na první pohled nijak zvlášť neodlišoval od jiných zvířat. Avšak jak asi tušíte, každé zvíře má něco, co ho činí výjimečným. A tak se stalo, že šakal přišel o důležitou vlastnost – své pruhy. Jak se mu podařilo získat je zpět a proč vlastně přišel o ně v první řadě? To vám poví pohádka o tom, jak dostal Šakal své proužky.

Jak dostal Šakal své proužky

Jak se říká, každý tvor má svůj vlastní příběh, a tak je tomu i u Šakala. Ten měl jednou, před mnoha lety, krátkou srst a neměl žádné proužky. Tento příběh vypráví, jak si Šakal přišel na to, jak dostat své proužky.

Začátek příběhu

Šakal žil v savaně spolu s dalšími zvířaty. Byl to chytrák a uměl si najít jídlo, i když bylo velmi málo. Ale jednoho dne, když se vrátil z lovu, viděl, jak všichni ostatní zvířata mají krásné proužky, ale on nikoliv. Šakal se cítil trochu smutný a chtěl také mít své proužky.

Nápad na proužky

Šakal se rozhodl, že by chtěl mít své proužky. Díval se, jak si ostatní zvířata otírají svá těla o stromy a kameny, a dal si tu práci i on. Třel se celé hodiny, ale pořád neměl žádné proužky.

Ale Šakal nebyl lehký na obratu. Tak se rozhodl vymyslet plán, jak získat své proužky. Navštívil Hadí kobylku, které se spolu vždycky dobře rozuměli. Šakal se jí zeptal, jestli není žádný způsob, jak získat proužky. Hadí kobylka věděla o jedné bylině, kterou si mohl Šakal vyzkoušet.

Cesta k mudrci

Bylinku musel najít mudrc, který měl moc jí podat. Šakal se tedy rozhodl, že se vydá na cestu. Cestoval velmi daleko a prošel mnoha krajemi. Nakonec dorazil k mudrci, který byl o víkendu výjimečně doma.

Poprosil mudrce, aby mu poskytl bylinu, která mu pomůže získat proužky na těle. Mudrc byl velmi moudrý a viděl, že Šakal opravdu touží po proužcích, tak mu bylinu dal.

Vyzkoušení byliny

Šakal si bylinu vzal a odešel pryč. Rozběhl se a snažil se co nejvíc namočit bylinu do své srsti. Po chvíli se mu podařilo pocítit jemné škrabání na těle. Pocit přetrvával, až se najednou Šakal začal rozsvěcet v nádherných proužcích.

Radost Šakala

Šakal se cítil velmi šťastně a rád ukazoval své nové proužky ostatním zvířatům. Všichni byli ohromeni a Šakal se stal obdivovaným.

Závěr příběhu

Od té doby Šakal nosil své proužky s hrdostí a díky nim se stal velmi populárním. V té době pochopil, že nejdůležitější záležitostí není vlastnit největší množství jídla, ale cítit se dobře sami se sebou. A tak spokojeně žil se svými proužky a nikdy nezapomněl na to, jak je získal.

Tento příběh nám připomíná, že každý z nás se může vyrovnat s vlastními problémy a dokázat dosáhnout cílů, které si stanovíme.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Legenda o tom, jak Šakal získal své proužky, nás učí, že je důležité být v pohodě s tím, kdo jsme, a najít způsob, jak se cítit dobře ve své kůži. Šakal toužil po proužcích a musel být trpělivý a odhodlaný, aby je získal. Nakonec našel správnou bylinu a získal nový vzhled, který mu dodal sebevědomí a obdiv ostatních zvířat. Příběh také ukazuje, že cestování a setkávání se s novými lidmi a zvířaty mohou přinést hodnotné zkušenosti a naučit nás hodnotu přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka